Jelenleg üres a kosarad.
Nem mindennap kapunk meghívást esküvőre, hivatalos eseményekre, így sokszor a meghívón feltüntetett dressz kód gondot jelenthet számunkra. Kerülhetünk olyan helyzetbe a rossz értelmezés miatt, hogy vagy túl elegánsan érkezünk a helyszínre, esetleg épp ellenkezőleg rossz öltözködésünk miatt a pincérrel keverhetnek össze. Nézzük, mit kell tudnunk ahhoz, hogy az ilyen típusú kínos eseteket elkerülhessük.
Az öltönyök nemcsak a hétköznapok viseleteként használatosak, hanem kiemelt események során is használják őket a férfiak, még azok is, akik hétköznap sportosabb, lazább viselethez szoktak. Ilyen például az esküvő, mely nemcsak a menyasszony számára fontos esemény, hanem a vőlegény életében is meghatározó pillanat. Az ő nagy napja is ez egyben, így számára sem mindegy a megjelenés. Az esküvői öltöny választásakor fordítsunk elég időt a legmegfelelőbb darab kiválasztására. A legfontosabb, hogy jól érezze magát a vőlegény a választott modellben. Az idei trendeknek megfelelően legyen a vőlegény stílusához, egyéniségéhez illő az esküvői öltöny. Természetesen az esküvő dekorációjának és a menyasszony ruhájának stílusát figyelembe kell vennie a vőlegénynek is a ruha választáskor. Bátran használhatnak nyomott mintás anyagot nemcsak az esküvői mellény és nyakkendő esetében, hiszen az idei trendek támogatják a 3D hatást és a virágmotívumok használatát. Az esküvői mellény nem kötelező darabja az öltönynek, mégis érdemes az esküvői ceremónián viselni, hiszen eleganciát sugall. Ne féljen megmutatni bohókás oldalát az ifjú pár férfi tagja, a ceremónia öltöny már nemcsak feketében jó választás, hanem akár a világosabb szürke, halvány zöld, halvány kék is elfogadott szín lehet. A ceremónia mellény színében és mintázatában is elüthet az öltönytől, ebben az esetben viszont érdemes a nyakkendő és a virágdísz színeivel összehangolni azt
A formális vagy ceremoniális viseletet különböző rendezvények, diplomáciai események, opera látogatásakor viselik a férfiak. Az olyan ceremóniákon, ahol meghívottként veszünk részt többnyire az invitáláskor megkapjuk az esemény dresszkódját. Ebben pontosan meghatározásra kerül, hogy milyen típusú ruha viselése az elvárt. A ceremónia öltöny lehet frakk vagy szmoking. Ezek közül a frakk a formálisabb viselet. A meghívóban meghatározhatják még azt is, hogy fekete vagy fehér csokornyakkendőt kell kötni az öltönyhöz. Figyeljünk a black tie vagy white tie kifejezésekre, nehogy kellemetlen helyzetbe kerüljük, és a pincérekkel keverjenek bennünket össze egy rossz nyakkendő választás miatt.
Az öltözködési etikett szerint a frakk viselése a legelegánsabb alkalmakkor ildomos. Ennél a ruhadarabnál a mellény, a csokornyakkendő és a kesztyű mindig fehér színű, a frakk maga és a cipő pedig fekete. Bálok, állami fogadások szoktak frakkot előírni a férfi meghívottak számára. Formáját tekintve elől rövid, míg hátul fecskefarok szerű módon végződik. Amikor a frakk viselője helyet foglal, elegáns mozdulattal söpri félre a székről a lelógó ruhaanyagot, nem illendő ugyanis ráülni a kabát szárnyaira. A kétsoros kabátot nem kell begombolni.
Estélyeken, esti rendezvényeken, operában, esküvőn és hivatalos fogadásokon kiváló megjelenést biztosít a szmoking viselőjének. A klasszikus változat fekete, sálgalléros, egysoros gombolású. Selyemgallérja jellemző, általában fekete vagy mélykék árnyalatú anyagból készül. A szmokinggal színben azonos nadrág mindkét oldalát csík, azaz tressz díszíti. Mellényt, széles selyemövet és csokornyakkendőt illik hozzá felvenni.
Az egyedi méretre készített menyasszonyi kosztüm olyan befektetés, amely az esküvőn túl is hosszan támogatja viselőjét — legyen szó üzleti…
A modern férfi ruhatárának egyik legfontosabb darabja az ing. Egy jól szabott, prémium anyagokból készült ing kifinomult eleganciát sugároz, önbizalmat…